Yeşeren Kurşun Kalem, 30 gün içinde çiçe ve sebze açar. Çocuklarımıza doğa bilinci aşılamak için etkili yoldur. Doğa için el ele

Anadolu Haber Ajansı Tohumlu Yeşeren / Çiçek Açan Kalem Haberleri

          Gaziantepli girişimci Berkay Mamatoğlu'nun ABD'de gördüklerinden esinlenerek ürettiği, üst kısmındaki kapsülde tohum bulunan "çevreci" kurşun kalemler toprakla buluşturulduğunda yeşeriyor.

          Mamatoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitim için gittiği ABD'de gördüğü, üst kısmında tohum bulunan kalemlerin kendisini etkilediğini söyledi.

          Okulu bitirdikten sonra ticarete atıldığını belirten Mamatoğlu, söz konusu kalemleri ABD'den ithal etmeyi düşündüğünü ancak sorun çıkması üzerine bunun mümkün olmadığını ifade etti.

          Bunun üzerine aynı kalemden üretmek için harekete geçtiğini dile getiren Mamatoğlu, "Tohumları ilaç kapsülleri kullanarak kaleme yerleştirdim ancak toprağa dikildiğinde erimiyordu. Yurt dışından getirdiğim suda erime özelliği bulunan kapsüllerle yeşeren kalemi ürettim. Kalem kullanıldıktan sonra toprağa dikildiğinde içindeki tohuma göre çiçek açıyor" dedi.

          Yeşeren kalemleri ilk olarak Gaziantep'teki belediyelere tanıttığını anlatan Mamatoğlu, "Belediyeler, şirketler, ilaç firmaları eşantiyon veya promosyon ürünü olarak alıyor. Yoğun ilgi var. Ürünün patentini almak için gerekli başvuruları yaptık. Kısa sürede sonuçlanmasını bekliyorum" diye konuştu.

"14 ile 28 gün arasında yeşeriyor"


          Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Emel Kıraç da çevreci bir yaklaşımla üretilen kalemleri tanıtım faaliyetlerinde kullanmaya karar verdiklerini bildirdi.
          Kalemlerin geri dönüşümlü olmasının önemine işaret eden Kıraç, çevre bilinci oluşturmak amacıyla Dünya Çevre Günü'nde 10 bin yeşeren kalem dağıttıklarını belirtti.          Yeni eğitim yılında öğrencilere de yeşeren kalem dağıtacaklarını dile getiren Kıraç, "Kurşun kalem tükenme noktasına geldiğinde toprağa gömüldüğünde 14 ile 28 gün arasında içeriğindeki tohuma göre yeşeriyor. Kalemlerde hem çiçek hem de sebze tohumları tercih ettik" diye konuştu.Kurşun Kalemler Çiçek Açıyor - Tohumlu / Yeşeren Çiçek Açan Kalem
@YeserenKalemler Twitter - 
YeşerenKalem Facebok  -  #yeşerenkalem / #tohumlukalem

TÜM YEŞEREN KALEM ÇEŞİTLERİMİZ İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ.


          Yeşeren kalemler Okullarda, Dershanelerde, Evde, İş yerlerinde, herkesin çantasında bulunması gerekli... Okul Aile birlikleri ile yaptığımız anlaşmalarda sınıflara her dönem başında uygun fiyatlara Yeşeren Kalem temin ediyoruz.

SİPARİŞ İÇİN;
Telefon : +90 541 798 51 33


100 Adet ve üzeri alımlarda kargo bize ait. Sipariş Teslimat Süresi "Kargo" Firmasının Taşıma Süresine Bağlıdır ...

Yorum Gönder

Sipariş İçin Ara 05417985133

 
Support : Creating Website | Yeşeren Kalem | Mas Template.
Copyright © 2011. Tohumlu Sevgi Kalemi - Yeşeren Kalem - Çiçek Açan Tohumlu Kalem 05417985133 - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by YEŞEREN KALEM
Proudly powered by Blogger