Yeşeren Kurşun Kalem, 30 gün içinde çiçe ve sebze açar. Çocuklarımıza doğa bilinci aşılamak için etkili yoldur. Doğa için el ele

Atıklardaki Dönüşüm Muhteşem Oluyor Yeşeren Kalem Haberleri

          MÖP Geri Kazanım Projesi kapsamında kurduğu tesisle daha yeşil ve yaşanabilir bir çevre oluşturmayı hedefleyen Şehitkamil Belediyesi, bu amaçla 2015 yılı içerisinde toplam 3 bin 641 ton atığı geri dönüştürdü ve 43 bin 692 ağacı kesilmekten kurtardı.


ÇEVRE DOSTU ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ

          Hayata geçirdiği çevreci projelerle adından sıkça bahsettiren Şehitkamil Belediyesi, MÖP Geri Kazanım Projesi ile büyük bir başarının daha altına imza attı. Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan MÖP tesisi ile 2015 yılında toplam 3 bin 641 ton katı atık dönüştürüldü. Havayı, suyu ve toprağı koruma adına uygulanan ve Türkiye’deki diğer belediyelere örnek teşkil eden MÖP Geri Kazanım Projesi, 5 bin metrekare alan üzerine kurulu tesiste hizmet veriyor. Kurulan tesis çok yönlü faydalar sağladı. Çevre dostu olan MÖP tesisi, sürdürülebilir tasarrufta da önemli misyon üstlendi. MÖP tesisinde dönüştürülen atıklardan; kalem, kalemtıraş, cetvel, silgi, defter, poşet gibi ürünler üretildi ve dağıtıldı.

43 BİN 692 AĞAÇ KESİLMEKTEN KURTULDU

          MÖP Geri Kazanım Projesi ile çevreye ve doğal kaynaklara zarar verilmesinin önüne geçiliyor. Projeyle aynı zamanda alan ve enerji tasarrufu da sağlanıyor. Gelecek nesillerin doğadaki haklarını gözeterek çalışmalar gerçekleştiren Şehitkamil Belediyesi, daha yaşanabilir bir Şehitkamil oluşturmayı hedefliyor. MÖP Geri Kazanım Projesi kapsamında 2015 yılı içerisinde toplam 3 bin 641 atığın dönüştürülmesiyle büyük kazanımlar elde edildi. Sadece 2015 yılında üretilen hizmet sayesinde 642 megavat elektrik, 3 bin 427 ton su, 535 metreküp fueloil enerjisinden tasarruf yapıldı. Yine bu kapsamda doğaya atılması durumunda büyük zarar oluşturan bin adet pil toplandı. En önemli kazanım ise 43 bin 692 ağaç kesilmekten kurtuldu.

60 BİN YEŞEREN KALEM DAĞITILDI

          MÖP Geri Kazanım Projesi kapsamında geri dönüştürülen atıklardan üretilen not defteri ve tükenmez kalemden oluşan 15 bin eğitim seti ile cetvel silgi, kalem ve kalemtıraştan oluşan 14 bin 500 kırtasiye seti dağıtıldı. MÖP Geri Kazanım Projesi ile bağlantılı hayata geçirilen Yeşeren Kalemler Projesi kapsamında 60 bin ‘yeşeren kalem’ dağıtıldı. Proje sayesinde atıklardan toplam 46 bin 230 poşet üretildi.

ŞEHİTKAMİL BİLİNÇLENİYOR

          MÖP Geri Kazanım Projesi’ne ilişkin 5 bin 980 vatandaşa ulaşıldı ve çevreye karşı daha duyarlı olmaları konusunda bilgilendirildi. Proje kapsamında ‘atık yönetimi’ ve ‘çevre’ konulu eğitim seminerleri ile 33 bin 100 öğrenciye ulaşıldı ve çevreye karşı bilinçlendirilmeleri sağlandı. Yine proje kapsamında bin 177 esnafa ulaşılarak bilgi verildi.


Kurşun Kalemler Çiçek Açıyor - Tohumlu / Yeşeren Çiçek Açan Kalem
@YeserenKalemler Twitter - 
YeşerenKalem Facebok  -  #yeşerenkalem / #tohumlukalemTÜM YEŞEREN KALEM ÇEŞİTLERİMİZ İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ.


          Yeşeren kalemler Okullarda, Dershanelerde, Evde, İş yerlerinde, herkesin çantasında bulunması gerekli... Okul Aile birlikleri ile yaptığımız anlaşmalarda sınıflara her dönem başında uygun fiyatlara Yeşeren Kalem temin ediyoruz.


SİPARİŞ İÇİN;

Telefon : +90 541 798 51 33


100 Adet ve üzeri alımlarda kargo bize ait. Sipariş Teslimat Süresi "Kargo" Firmasının Taşıma Süresine Bağlıdır ...

Yorum Gönder

Sipariş İçin Ara 05417985133

 
Support : Creating Website | Yeşeren Kalem | Mas Template.
Copyright © 2011. Tohumlu Sevgi Kalemi - Yeşeren Kalem - Çiçek Açan Tohumlu Kalem 05417985133 - All Rights Reserved
Template Created by Creating Website Published by YEŞEREN KALEM
Proudly powered by Blogger